Author Topic: Downloadsnelheid

vlekkert

  • Just Arrived
  • *
  • Posts: 1
Downloadsnelheid
« on: 10 July 2010, 10:24:00 »
Hello guys!!
Ik heb een vraag die best specifiek over mijn verbinding gaat dus bij deze een nieuw topic;
Ik download al een tijd met newsgroepen en zal hieronder zo uitvoerig mijn probleem/vraagstelling te beschrijven.
 
Situatie:
 
Ik download met sabnzbd+ met als payserver eweka.nl
Ik heb een abbo van KPN met interactieve tv e.d. (het hoogste paket) en zij zeggen dat ik 40 mb/s kan halen.
Nu komt er als ik op de pagina van mijn speedtouch, 19.004 kbps binnen op mijn laptop, wat zou betekenen dat ik
zo ongeveer 2.4 MB/s zou moeten downloaden.
 
Als ik echter op speedtest.net kijk haal ik ongeveer 12 mb/s wat neerkomt op een snelheid van 1.3 a 1.4 MB/s...
Die snelheid haal ik ook via sabnzbd dus in die instellingen lijkt het mij niet te zitten.
Verder zet ik mijn virusscanner tijdelijk uit wanneer ik download, want anders haalt hij maar 700kb/s (volgens mij via SSL-server).
 
Nu mijn vraag waar ik hopelijk antwoord van iemand kan krijgen;
 
Hoe kan het als mijn laptop 19mb/s binnenkrijgt, en maar met 12 mb/s download???

Wanneer ik mijn laptop elders aansluit haalt hij wel een snelheid van 2.5 MB/s.
 
Ligt het aan de instellingen van mijn WLAN/LAN (haalt hij dezelfde downloadsnelheid mee), virusscanner/ firewall, andere applicaties die het downloaden vertragen, wordt de downloadsnelheid gelimiteerd door enige instellingen in het netwerkcentrum?
 
Ik gebruik windows 7, op een nieuwe sony vaio.
 
Sorry voor het wellicht vreemde beschrijving of informatie-missende betoog.
 
Met vriendelijke groet
 
Vlekkert
 
 

Red Dwarf

  • Donator
  • *****
  • Posts: 2787
Re: Downloadsnelheid
« Reply #1 on: 10 July 2010, 16:53:11 »
Met een snelheid van 12 Mbit/s mag je inderdaad die snelheid verwachten die je krijgt, bij een usenet download. Dat je "elders" met 2.5 MB/s kunt downloaden doet geloven dat je dan van de internetverbinding van iemand anders gebruik maakt. Die 19000 kbps is misschien wel de snelheid van je verbinding, maar je mag niet verwachten dat je met een 'echte' download die snelheid zult halen. Je moet er altijd al de 'overhead' (kosten) vanaf halen. Een download van www gaat meestal wel wat sneller dan een usenet download. Dus op die manier zul je wel wat sneller kunnen downloaden.